UDMR a finalizat lista candidaților la alegerile europarlamentare – miercuri va fi înregistrată la B.E.C. lista Uniunii și semnăturile de susținere

25.03.2019 | Actualitate politică
  • Mărime
    text
  • Trimite prin e-mail
  • Tipăreşte

  • Trimite prin:
  • Share


UDMR a finalizat lista candidaților la alegerile europarlamentare – miercuri va fi înregistrată la B.E.C. lista Uniunii și semnăturile de susținere

Consiliul Permanent al UDMR a finalizat în ședința de luni lista candidaților Uniunii la alegerile europarlamentare. 

UDMR va înregistra miercuri, 27 martie, ora 15.00, la sediul Biroului Electoral Central, lista candidaților Uniunii și semnăturile de susținere, după care, președintele UDMR, Kelemen Hunor va susține o declarație de presă.

UDMR a strâns 320 000 de semnături pentru susținerea candidaților. 

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Vârsta

Funcția

1.

Winkler Gyula

55

Europarlamentar UDMR

2.

Vincze Loránt

41

Președinte, FUEN

3.

Hegedüs Csilla

51

Vicepreședinte executiv UDMR

4.

Oltean Csongor

34

Vicepreședinte executiv UDMR

5.

Sógor Csaba

54

Europarlamentar UDMR

6.

Kovács Irénke

53

Secretar de stat, Ministerul Educației Naționale

7.

Cseke Attila

45

Senator UDMR

8.

Benkő Erika

43

Deputat UDMR

9.

Pataki Csaba

45

Președinte, CJ Satu Mare

10.

Ambrus Zsombor

28

Vicepreședinte, YEPP

11.

Szőcs Ildikó

50

Director, Colegiul Bethlen Gábor, Aiud

12.

Faragó Péter

41

Deputat UDMR

13.

Ambrus Izabella

41

Deputat UDMR

14.

Búzás-Fekete Mária

58

Viceprimar, localitatea Huedin, județul Cluj

15.

Csibi Attila-Zoltán

39

Primar, Sângeorgiu de Pădure, județul Mureș

16.

Máté Márta

50

Consilier local, municipiul Deva, jud. Hunedoara

17.

Kereskényi Gábor

39

Primar, municipiul Satu Mare

18.

Pető Dalma

37

Consilier local, municipiul Oradea, județul Bihor

19.

Szilágyi Róbert István

39

Vicepreședinte, CJ Sălaj

20.

Tripon Ildikó

54

Președinte, Organizația Județeană de Femei a UDMR, Arad

21.

Décsei Atilla Lehel

40

Președinte, Organizația Județeană UDMR Bistrița

22.

Bogya Anna

30

Vicepreședinte pentru Tineret, Organizația de Femei a UDMR

23.

Birtalan István-Balázs

25

Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor, județul Mureș

24.

Meleg Vilmos

63

Președinte, Organizația Locală UDMR Oradea

25.

Marina Ida

58

Primar, localitatea Boghiș, județul Sălaj 

26.

András Hunor Jenő

39

Consilier local, Miercurea Ciuc

27.

Derzsi László

 34

Președinte, Organizația locală UDMR, Odorheiu Secuiesc

28.

Tóásó Imelda

38

Vicepreședinte, CJ Brașov

29.

Kolcsár Károly

50

Consilier județean, Mureș

30.

Bors Béla

37

Consilier local, Miercurea Ciuc

31.

Kerekes Emőke

32

Viceprimar, comuna Gârbău, județul Cluj

32.

Balázs Botond

31

Președinte, MADISZ, Mediaș

33.

Kiss Róbert

30

Vicepreședinte, Organizația de Tineret a Mișcării Creștin-democrate Maghiare din România

33+1.

Mákszem Hunor

28

Președinte, Consiliul de Tineret al Organizației Teritoriale UDMR Ciuc

33+2.

Hudácsek Éva

54

Președinte executiv, Organizația Județeană UDMR Alba

33+3.

Papp Lajos

35

Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor din județul Sălaj

33+4.

Béres Orsolya

32

Vicepreședinte executiv, Organizația Teritorială de Femei din Maramureșul Istoric

33+5.

Imre Gábor

26

Președinte, Consiliul Consultativ al Tinerilor din Odorheiu Secuiesc 

33+6.

Orbán Tímea

29

Membru MIÉRT (Conferința Tinerilor Maghiari din România)

33+7.

Antal Géza

27

Președinte executiv, Organizația Județeană UDMR Cluj

33+8.

Gorbai Mária

35

Consilier local, comuna Brâncovenești, județul Mureș

33+9.

Erős Levente

34

Președinte, Consiliul Tinerilor din regiunea Gheorgheni, județul Harghita

33+10.

Kelemen Hunor

51

Președinte UDMR

Atenție! Ne rezervăm dreptul de a modera comentariile.